Jak se připravit na ošetření ve PhysioWell?
Mnoho majitelů si před první terapií není jisto, jak a kdy vlastně může se svým chlupatým přítelem přijít, co před terapií dělat či nedělat, na co se připravit nebo co si vzít s sebou. Pojďme si to tedy naplánovat, aby vše proběhlo jak má a i my Vám mohli nabídnout jen tu nejlepší péči.
Zde je devět věcí, které je vhodné dodržet:
1. Čas příchodu. Nejlépe je přijít s pejskem v objednaný čas, ideálně několik málo minut před naplánovanou terapií, abychom bez stresu stihli vše, co Váš parťák potřebuje.
2. Krmení. Pejsek by měl na terapii přijít najezený tak akorát, spíše méně. Nejméně 2 hodiny před terapií bychom už neměli podávat krmení žádné. Aby byli někteří pejsci dostatečně motivovaní ke cvičení na pamlsky, je potřeba nekrmit o něco déle, nebo ubrat část krmné dávky. To už si spolu vyzkoušíme, jaký řežim vám bude nejlépe vyhovovat. Čerstvou vodu u nás chlupáči vždy dostanou.
3. Pamlsky. O pamlsky u nás není nouze. Pokud nebudete mít vlastní, máme na výběr z několika druhů malých, měkkých i velikých, sušenek a sušených masíček, které u nás pejsek dostane, nebo můžete na cvíčo doma zakoupit v balení. V případě, že má Váš pejsek speciální požadavky na mlsání, či striktní dietní omezení, preferujeme, když si zabalíte dostatečnou zásobu vlastních pamlsků s sebou.
4. Venčení. Pejsci na terapii chodí vyvenčení, raději dvakrát. Při práci s pohybovým aparátem se tkáně prokrvují a i produkce moči se může zvyšovat. Pokud se pejskovi chce čůrat, sami si možná umíte představit, že terapie pak není tak příjemná, jak by mohla být. Totéž platí i u trávicího aparátu, na terapii se pacienti rozhýbou a může se stát nehoda. I s tím u nás počítáme, ale v případě, že se to stane v hydroterapeutické vaně, daná terapie pro vás bohužel skončí a celý zbytek času se bude věnovat čištění a dezinfekci.
5. Aktivita. Před terapií v zásadě není třeba speciálního režimu, než toho běžného, na který jste zvyklí, nebo máte doporučený od ošetřujicího veterináře. Po terapii doporučujeme klidnější tempo a odpočinek, a to i několik dní, v závislosti na pacientovi, jeho aktivitě a terapii. Vše si při upřesníme při Vaší návštěvě.
6. Čistota. Sami víme, že urdržet naše chlupáče čisté je někdy opravdu fuška. Ale přesto prosíme, dbejte na čistotu kožíšku a tlapek před tím, než nás navštívíte. Mytím zbytečně ukrajujeme čas z odborně vedené terapie.
7. Kdy raději terapii odložit? Jsou situace, za kterých se telefonicky z návštěvy omluvte a společně najdeme náhradní termín terapie. Mezi takové situace patří např. zdravotní obtíže pejska, především:
- Zvracení, průjem
- Akutní zánětlivá a infekční onemocnění, horečka, podávání antibiotik
- Kožní vyrážka, alergické reakce
- U fen při hárání, březosti a laktaci
8. Co vzít s sebou? Pokud jste referováni od veterinárního lékaře, vezměte lékařskou zprávu, RTG snímky, příp. výsledky dalších vyšetření s sebou na první návštěvu. Pokud docházíte na preventivní ošetření či vlastníte psího sporťáka, postačí, když s pejskem přijde páníček, který o něm ví nejvíce.
Jestliže docházíte na hydroterapii, ručníky i dečky jsou u nás k dispozici pro každého pacienta. Pokud tedy zrovna Váš pejsek nemá oblíbený ručník, který je potřeba vzít s sebou :)
9. Dobrá nálada. Dělat něco dobrého pro chlupatého člena rodiny je vždy radost a my se z toho budeme radovat s Vámi!
Těšíme se na Vás
Za centrum PhysioWell, MVDr. Vlaďka Kohoutová