Centrum veterinární rehabilitace a fyzioterapie Poděbrady

Ordinace PhysioWell vznikla z potřeby zvýšit dostupnost rehabilitace a fyzioterapie pro zvířecí pacienty ve Středočeském kraji. To, co je v lidské medicíně již samozřejmostí, nyní přinášíme do Poděbrad i pro vaše čtyřnohé mazlíčky. Moderně vybavené rehabilitační centrum se nachází v ulici Vrchlického, pár set metrů od poděbradské lázeňské kolonády. 

Naše centrum je referenčním rehabilitačním pracovištěm a nabízí kvalifikovanou péči s možností využití mnoha modalit a metod veterinární fyzioterapie. Ošetřujeme zde pacienty po ortopedických chirurgických zákrocích, neurologické pacienty, zabýváme se managementem tělesné kondice u psů, staráme se o pacienty s artrózou kloubů, psí seniory, i pejsky bez zjevných zdravotních obtíží v rámci prevence. Pečujeme o psí sportovce a pracovně vytížené psy.

Ke každému pacientovi přistupujeme individuálně a rehabilitační program je šitý na míru. Po úvodním vyšetření a seznámení majitele s následným průběhem léčby zahajujeme rehabilitaci na základě individuálně sestavovaného plánu. Vstupní pohovor a pečlivé vyšetření pacienta je část, na kterou klademe velký důraz, dává nám příležitost identifikovat a následně léčit příčinu potíží tak, aby léčba vedla k dlouhodobému efektu a zlepšení zdravotního stavu. 

Pacienta vnímáme jako komplexní celek a věříme, že psychická pohoda hraje zásadní roli ve zdravotním stavu a odolnosti organismu. Proto je pro nás velmi důležitá pohodová atmosféra při vyšetření a ošetření vašeho pejska či kočky. 

Pohybujeme se na poli evidence-based postupů, v jednotlivých metodách se vzděláváme od uznávaných zahraničních profesionálů v oboru. Proto pokud vyžadujete svého pejska ošetřit jinou, alternativní metodou, nebo požadujete určitý směr vzdělání poskytované v ČR, obraťte se prosím na jiné pracoviště. 

Úzká spolupráce s ošetřujicími veterinárními lékaři a veterináři - specialisty je velmi vítaná a nezbytná pro to, abychom referovaným pacientům mohli pomoct k co nejrychlejšímu návratu do aktivního života bez bolesti. Rádi doporučíme veterinární pracoviště u nás i v zahraničí, která mají s daným problémem zkušenosti.

Pokud má váš pes trápení s pohybovým aparátem nebo trpí bolestmi, zavolejte nám k bezplatné telefonické konzultaci a objednejte se na ošetření co nejdříve. Pojďme společně řešit pohybový problém Vašeho parťáka hned, protože čím dříve začneme, tím větší je šance k návratu do původní radosti z pohybu či výkonnosti. I když je váš pejsek zrovna bez obtíží, vždy je prospěšné dopřát mu preventivní prohlídku a ošetření, abychom mohli zachytit nerovnováhu v pohybovém aparátu včas a udržet ho v dobré kondici a aktivitě do vysokého věku.

Jsme tu pro vás a vašeho mazlíčka a těšíme se na vaši návštěvu!

Zakladatelka centra PhysioWell

MVDr. Vlaďka Kohoutová, CCRP

Certified Canine Rehabilitation Practitioner

"Práce se zvířecími pacienty ve veterinární ordinaci byla pro mě od počátku radostí, ale ten správný směr napříč oborem jsem nalezla v momentě, kdy do sebe zapadlo nadšení pro veterinární medicínu, láska a respekt ke zvířatům a fascinace pohybem a pohybovým aparátem zvířat. Výsledkem je specializace v oboru veterinární fyzioterapie a rehabilitace, kterému se věnuji již sedm let a který mě nepřestává překvapovat tím, jaké ohromující výsledky pacientům přináší.

Své vzdělání jsem stvrdila získáním certifikátu v postgraduálním programu v rehabilitaci zvířat pod prestižní Univerzitou v Tennessee, USA - CCRP (Certified Canine Rehabilitation Practitioner) a tyto znalosti nyní uplatňuji ve své praxi a nabízím všem svým pacientům a majitelům, kteří chtějí příjemně a co nejaktivněji prožít chvíle spolu, ať už při psích sportech nebo procházkách do oblíbeného parku.

V rámci oboru se specializuji na ortopedické pacienty a management pacientů s osteoartritidou, kterých je v psí populaci překvapivě vysoké procento a kteří si zaslouží naší zvýšenou pozornost a péči. A to nejen podáváním protizánětlivých léků, ale především komplexním přístupem péče o ně jak u nás v ordinaci, tak i v domácím prostředí. 

Jsem nadšencem do chrtích plemen a majitelkou chrtích sportovců, kteří dosáhli významných úspěchů na českých i zahraničních coursingových kolbištích, ale ani jim se nevyhnula různá zranění v průběhu sportovní kariéry. Přispěli tak velkou měrou k mému rozhodnutí vydat se na cestu péče o pohybový aparát psů. Psi jsou zkrátka mými celoživotními učiteli..."

Pojďme společně pomoci vašemu mazlíčkovi zpět k pohybu bez bolesti a kvalitnějšímu životu

Kde nás najdete:

Ordinační hodiny:

Po - Pá: 8:00 - 19:00

Pokud zrovna nezvedáme telefon, pravděpodobně se věnujeme pacientům. Zavoláme Vám zpět, jakmile to bude možné. 

Kontakt

PhysioWell
Vrchlického 134/2, 29001 Poděbrady

Telefonní číslo
+420 774 303 561

E-mail
info@physiowell.cz